Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Ręczna spawarka laserowa – Seria SMART HW

Ręczna spawarka laserowa. Potężny system operacyjny łatwy w programowaniu i pracy.

Zastosowanie źródła laserowego w spawaniu to stosunkowo nowe rowiązanie. Jednakże metoda laserowego spawania zyskała już szerokie grono zadowolonych użytkowników ze względu na szybkość spawania i łatwość obsługi urządzenia tego typu. Chcąc przybliżyć naszym klientom działanie spawarek laserowych oferujemy bezpłatne pokazy ich działania w naszej siedzibie, a także w siedzibie klienta. Dane kontaktowe poniżej.

Seria Smart HW

Zamów bezpłatny pokaz spawania laserowego. Wypróbuj nowe spawarki HW SMART w swojej firmie.

Maciej Rasiński

500 754 105

Piotr Duda

512 730 071

Jakub Sadzik

690 632 985

Kształt plamki

Punkt

Linia

Okrąg

Podwójny okrąg

Trójkąt

Ósemka

Ślad spawalniczy

Ręczna spawarka laserowa – rewolucja w branży spawalniczej

Prosty i czytelny interfejs użytkownika, łatwy w programowaniu i pracy.

Spawanie laserowe stanowi nowatorską metodę łączenia materiałów, która bazuje na skoncentrowanej energii laserowej, umożliwiającej precyzyjne scalanie różnego rodzaju tworzyw. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które wiązały się z ryzykiem pojawienia się pewnych niedociągnięć i nieścisłości, spawanie laserowe zapewnia łatwą obsługę, a zarazem umożliwia tworzenie trwałych i estetycznych spoin, bez konieczności ich dalszej obróbki.

W technologii spawania laserowego kluczową rolę odgrywa ręczna spawarka laserowa o wysokim stopniu automatyzacji i prostym procesie zgrzewania. Jej głównym elementem jest źródło laserowe, które generuje wiązkę światła o odpowiedniej mocy, dobraną w zależności od typu łączonych materiałów oraz ich krawędzi.

Spawarka laserowa ręczna – jak działa?

Ręczna spawarka laserowa wykorzystuje impulsy laserowe o wysokiej energii, które przeznaczone są do podgrzewania i stapiania materiału na określonym obszarze. Dzięki możliwości regulacji wiązki światła urządzenie można dowolnie dopasowywać do obrabianego materiału, umożliwiając łączenie elementów o grubości nawet do 25 mm.

W trakcie procesu spawania wiązka lasera trafia do spawanego przedmiotu przez określony system przesłon zwierciadeł i elementów optycznych, gdzie następnie dochodzi do absorpcji energii wiązki lasera przez obrabiany przedmiot. Ta właściwość spawarki laserowej ręcznej ma duże znaczenie dla prawidłowego przebiegu i wysokiej skuteczności procesu spawania.

Zastosowanie ręcznych spawarek laserowych

Spawarka laserowa ręczna to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, które coraz częściej wykorzystuje się do tworzenia produktów wymagających nie tylko dużej wytrzymałości, ale też precyzyjnie połączonych elementów. Przykładem tego jest przemysł lotniczy, gdzie produkuje się lekkie i wytrzymałe konstrukcje narażone na ekstremalnie trudne warunki w trakcie lotu. W przemyśle motoryzacyjnym ręczna spawarka laserowa umożliwia m.in. precyzyjne i trwałe łączenie elementów karoserii oraz tworzenie układów wydechowych.

Spawarka laserowa ręczna jest też wykorzystywana w przemyśle medycznym (m.in. do tworzenia implantów i narzędzi chirurgicznych), jak również w branży jubilerskiej, gdzie można ją zastosować do tworzenia drobnych elementów w biżuterii, np. zdobień w pierścionkach lub naszyjnikach.

Spawarka laserowa ręczna – dlaczego warto z niej korzystać?

Ręczna spawarka laserowa jest obecnie jednym z najnowocześniejszych urządzeń umożliwiających trwałe i precyzyjne łączenie materiałów. Wśród jej atutów wymienić należy:

 • wysoką prędkość obróbki, która przekłada się na poprawę produktywności w przedsiębiorstwie oraz krótszy czas realizacji zamówień;
 • perfekcyjną jakość spawu z wąskimi i powtarzalnymi spoinami o dowolnym kształcie;
 • czystość procesu – możliwość spawania bez użycia spoiwa sprawia, że na materiale nie powstają żadne odpryski.

Dane techniczne

 • Seria GF PLUS

Parametr
Typ lasera
Długość fali
Moc
Częstotliwość
Długość ogniskowej
Rodzaj Chłodzenia
Długość światłowodu
Gaz osłonowy
Pobór energii
Przyłącze elektryczne
SMART – HW
Fiber
1080mm
1KW/1.5KW/2KW
20-5KHz
120mm
Wodne
5m
Argon
≤6KW
1KW/1.5KW-AC220V/50/60Hz / 2KW-AC380V/50/60Hz

Zapytaj o ofertę

  Zadzwoń, aby poznać więcej szczegółów i otrzymać darmową wycenę

  Maciej Rasiński

  500 754 105

  Piotr Duda

  512 730 071

  Marcin Harłacz

  505 347 728

  Jakub Sadzik

  690 632 985
  Do góry