Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
x

Znakowarki laserowe

Kompaktowy i wszechstronny laser znakujący. Znakuje na metalu, tworzywach sztucznych i wielu innych.

Laserowe urządzenie znakujące może znakować na takich powierzchniach jak: miedź, aluminium, złoto, srebro, żelazo, a także na niektórych powierzchniach niemetalowych. Znakowarki znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle samochodowym, produkcji części elektronicznych, narzędzi precyzyjnych, komputerów, zegarków i wielu innych.

Znakowarki laserowe

Zadzwoń, aby poznać więcej szczegółów
i otrzymać darmową wycenę

Maciej Rasiński

500 754 105

Piotr Duda

512 730 071

Jakub Sadzik

690 632 985

Przykłady znakowania

Oznaczenia przepisów bezpieczeństwa na laptopach

Oznaczenia na urządzeniach moblinych

Oznaczenia na implantach ortopedycznych

Oznaczenia na urządzeniach medycznych

Znakowanie na stali nierdzewnej

Znakowanie w branży automotive

Laser do znakowania – wysoka precyzja i efektywność w technologii znakowania przemysłowego

zobacz video
W ostatnich latach technologia znakowania laserowego coraz mocniej wypiera powszechnie stosowane metody kodowania produktów. Można to zauważyć zwłaszcza na przykładzie przemysłu metalowego oraz wszędzie tam, gdzie odpowiednie znakowanie jest kluczowe z punktu widzenia funkcjonalności oraz bezpieczeństwa środowiska pracy. Z tego powodu urządzenia, takie jak znakowarka laserowa do metalu, stają się głównymi elementami cyklu produkcyjnego, bez których tworzenie i dystrybucja wielu wyrobów nie byłoby możliwe.

Laser do znakowania, określany również jako znakowarka lub grawerka laserowa, to sprzęt zaawansowany technologicznie, który wykorzystuje wiązkę światła w celu nanoszenia trwałego napisu, grafiki lub kodu na dany przedmiot. Z uwagi na wysoką precyzję wiązki laser pozwala na tworzenie dowolnych, nawet najbardziej skomplikowanych elementów graficznych, które charakteryzują się wysoką trwałością i doskonałą jakością.

Znakowarka laserowa – zasada działania

Zgodnie ze swoją nazwą, znakowarka laserowa do metalu i tworzyw sztucznych bazuje na wiązkach laserowych o dużej mocy, które następnie wykorzystywane są do tworzenia oznaczeń graficznych. To w jaki sposób powstaje wiązka, jest uzależnione od rodzaju konkretnego lasera do znakowania. W przypadku laserów światłowodowych, które dziś są najczęściej wykorzystywane w przemyśle, wiązka laserowa generowana jest przez diody pompujące, a następnie transportowana wewnątrz światłowodu do układu optycznego, skupiającego wiązkę i nadającego jej pożądane właściwości.

Ze względu na fakt, że wiązka laserowa jest nośnikiem energii o dużym ładunku, materiał, na który pada wiązka, jest punktowo i szybko rozgrzewany. Wysoka temperatura błyskawicznie topi zewnętrzną warstwę tworzywa, tworząc w nim zagłębienie o określonym kształcie. W rezultacie laser do znakowania umożliwia tworzenie obrazów o dowolnej głębokości, w tym również obrazów wielowymiarowych (np. 3D).

Laser do znakowania – zastosowanie

Znakowarki laserowe pozwalają na tworzenie dowolnych grafik na niemal każdej powierzchni, bez ryzyka uszkodzenia obrabianego materiału. Urządzenia te są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, gdzie służą do obróbki metali i ich stopów, a także do obróbki innych tworzyw, takich jak np. skóra, ceramika oraz żywica epoksydowa. Wysoka precyzja oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że lasery do znakowania znajdują swoje zastosowanie m.in. w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, sektorze maszynowym, reklamowym oraz zdobniczym.

Znakowarka laserowa do metalu i innych materiałów – zalety

Rosnąca popularność laserów do znakowania wynika nie tylko z ich wszechstronnego zastosowania, ale także z takich zalet jak:

 • szybkość – dzięki znakowarkom laserowym wykonanie nawet najbardziej skomplikowanego grawerunku zajmuje zaledwie kilka sekund;
 • precyzja – punktowe działanie wiązki lasera umożliwia dokładne przeniesienie obrazu z cyfrowego projektu na powierzchnię danego tworzywa;
 • powtarzalność – laser do znakowania jest urządzeniem sterowanym komputerowo (CNC), dzięki czemu dany wzór można wykonać dowolną ilość razy, za każdym razem uzyskując ten sam efekt końcowy;
 • bezpieczeństwo – znakowarki laserowe działają automatycznie i nie wymagają ingerencji ze strony operatora, co niweluje ryzyko potencjalnych wypadków.
 • niskie koszty produkcji – znakowarki laserowe korzystające z technologii światłowodowej zużywają nawet do 70% mniej energii w porównaniu do tradycyjnych urządzeń gazowych.

Dane techniczne

 • Seria GF PLUS

Parametr
Producent/Model
Długość fali
Moc maksymalna
Szybkość znakowania
Typ lasera
Czas impulsu
Zakres osi Z
Obszar roboczy (F-160)
Chłodzenie
Zasilanie
Zużycie energii
Certyfikat
HGTECH/LSF
YB fiber
1064 nm
20/30/50/100 W
Do 7000 mm/s
Fiber
200 ns
285 mm
180x180mm
Chłodzony powietrzem
240 V 50Hz
Do 4 kW
CE

Zapytaj o ofertę

  Zadzwoń, aby poznać więcej szczegółów i otrzymać darmową wycenę

  Maciej Rasiński

  500 754 105

  Piotr Duda

  512 730 071

  Marcin Harłacz

  505 347 728

  Jakub Sadzik

  690 632 985
  Do góry